30 Mart 2012 Cuma

Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı HikayesiHep yabancı film yazdığımı farkettim. Taze taze izlemişken hemencecik bir kaç yorum da bu filme yazayım istedim. Film çok yeni. 2011 yapımı.
Adına bakınca çok acıklı bir filmmiş gibi algılayabilirsiniz. Mesela ben ilk televizyonda gördüğümde. Anneleri kanser hastası ölecek bu arada geçmiş aklından geçiyor, oğlu Celal Tan'a nasihatlar veriyor falan sanmıştım:) Siz de öyle sanıyorsanız sanmaya devam etmeyin:) ve izleyin bence. Ama izlerken çok fazla beklenti içine de girmeyin. Ben çok merak ettim, nedir ne olacak diye? Sonuç ? Sonuç yok.

Filmin konusuna girmek hiç istemiyorum. İsmi merak uyandırsın biraz:) Ama söylemek istediğim bir şey var. Hani hep deriz ya eden bulur. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz diye, bu filmde öyle olmuyor. Olan garibanlara oluyor. Bu arada film Eskişehir de geçiyor. Celal Tan'ın ailesi şehrin tanınmış ünlü ve sevilen ailelerinden biri. Filmin sonunda insan ister istemez şöyle düşünüyor. Eğer Anadolu'da bir şehirde yaşıyorsanız ve tanınan bir aileniz varsa sırtınız kolay kolay yere gelmez:)
Film 18. Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Film ve En İyi Senaryo Ödüllerini almış. Filmin yönetmeni: Onur Ünlü. Başrol Oyuncuları: Selçuk Yöntem, Ezgi Mola, Bülent Emin Yarar, Türkü Turan....2011 yapımı ve imdb puanı: 6.9

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder